Roder HTS Structures

RÖDER Ailesi Geçmişi

Kurucu ve CEO - Heinz Roder Aile adı Röder çadır işinde 50 yıldan uzun süredir varlığını sürdürmektedir, Heinrich Röder 1959 yılında ahşap çerçeveli çadır kiralayarak öncülük etmiştir ve bugün yüksek kapasiteli üretim gerçekleştirilerek günümüzün modern, modüler geçici yapı sistemlerinin dünya genelinde Uluslararası Satış yapılmaktadır.

Bugün yeni aile şirketi RÖDER HTS HÖCKER GmbH geçici çadır yapı sistemleri tasarım ve inşasında en önlerde yer almaktadır ve Heinrich Röder’in oğlu olan, 2001 yılında yeni şirketini kurarak aile geleneğinin yeni nesilde devam etmesini sağlayan CEO Heinz Röder tarafından yönetilmektedir.

Röder ailesinin geçici yapılar sektöründeki şirketinin geçmişi:

1959       Röder aile çadır işletmesinin ilk adımları, şirketin kendi kira envanteri olarak kullanım için kanvas örtülerle ahşap çerçevelerin kiralanmasıyla başladı.

1961       Röder aile işletmesi, artık diğer çadır kiralama şirketlerine satış için sunulan çadırlarını temin ederek piyasada genişledi.

1965       Şirketin ilk zamanlardaki ürün çok yönlü, önceden kullanılan malzeme olan ahşap yerine ana çerçeve bileşenleri için ana malzeme olarak çeliğin kullanılmasıyla birlikte gelişti.

1975       Çekme alüminyumun gelişmesi ve bulunurluğu, çelikle kıyaslandığında alüminyumun sağladığı büyük ağırlık azalmalarıyla birleştiğinde, modüler çadır sistemlerinin yapımında kullanım için daha kullanıcı dostu bir malzeme olarak kendini gösterdi. Çekme alüminyum kullanımı, yeni tasarımı tam anlamıyla modüler bir sisteme dönüştüren keder sabitleme sistemi vasıtasıyla çatı ve duvar kaplamalarını sağlama almak için “keder” kanallar kullanarak büyük bir tasarım iyileştirmesini kolaylaştıran bütünleştirilmiş kanalların artı avantajına sahipti.

1978       Sürekli büyüyen bir çadır tasarımı çok yönlü keder oluk sistemli yeni alüminyum çerçeve kısa sürede Röder aile işletmesi için bir başarıya dönüştü. Ürünlere yönelik sürekli artan talepten yararlanmak amacıyla, Röder ailesi özellikle çeşitli çadır sistemlerinin toplu üretimi için yeni bir fabrika açtı. Fabrika, Röder ailesinin memleketi olan Wolferborn, Büdingen, Almanya’da yer alıyordu.

1984       Sürekli ürün geliştirme Röder aile işletmesinin büyük bir pazar lideri olarak sivrilmesini sağladı, geliştirme programının en önemli bölümü dünyanın ilk 2 katlı, çok seviyeli, ama tamamen sökülebilir bir yapıya sahip olan ve bugün dünya genelinde çok sayıda uygulamada görülebilen modüler çadırının tasarlanmasını, imal edilmesini ve piyasaya sürülmesini sağladı.

1992       Heinz ve Edwin Röder aile işletmesi RÖDER AG’yi Alman borsasına tanıttı.

1993       RÖDER AG şirketinin hissedarlığının büyük çoğunluğu Klöckner & Co AG tarafından satın alındı. Bu sırada Röder ailesi şirketteki mülkiyetini bıraktı.

1994       Heinz Röder işletmenin Klöckner & Co AG’ye devrini sonlandırdı ve RÖDER AG’den ayrıldı.

2001       Heinz Röder yedi yıl boyunca başka işlerle ilgilendikten sonar, yine Wolferborn, Büdingen, Almanya’da yeni uzman geçici yapı imalat şirketi RÖDER HTS High Tech Structures KG’yi kurdu.

2002       RÖDER HTS KG ilk satış bürosunu Birleşik Krallık, Fransa’da açtı.

2003       RÖDER HTS KG Orta Doğu bölgesinde hizmet veren bir satış bürosu açtı.

2004       RÖDER HTS KG, Bad Salzuflen, Almanya’daki rakip işletme HÖCKER STRUCTURES’ı satın aldı. HÖCKER STRUCTURES’ın stratejik olarak satın alınması yeni pazarlar açtı ve o dönemde RÖDER HTS KG tarafından sunulan ürün portföyüne yeni ürün serileri ekledi.

2005       RÖDER HTS KG ve HÖCKER GmbH, RÖDER HTS HÖCKER GmbH olarak bilinen tek bir ticari varlık olarak birleşti. Aynı yıl, RÖDER HTS and HÖCKER STRUCTURES üretim tesisleri Kefenrod, Almanya’da yer alan, yeni işletmeye açılan modern, 42.000 m2’lik bir genel merkez ve imalat tesisinde birleşti.

2006       RÖDER HTS HÖCKER GmbH Singapur’da tali satış bürosu açtı.

2007       RÖDER HTS HÖCKER GmbH Rusya ve Hindistan’da stratejik satış büroları açtı.

2008       RÖDER HTS HÖCKER GmbH diğer imalatçılar tarafından temin edilen diğer tasarımlarla tamamen uyumlu olacak şekilde tasarlanan yeni bir çadır sistemi çok yönlü tanıttı.

2009       Röder ailesi 2009 RÖDER HTS HÖCKER GmbH TENT-EXPO ticaret sergisinde çadır işindeki 50’nci yılını kutladı. Aynı yıl patentli karbon / alaşımlı karma çerçeve yapısı lanse edildi.

2010       Hafif ve serbest açıklıklı modüler çadır teknolojisinde dünyadaki ilk olan patentli karbon / alaşımlı karma çerçeve yapısı sisteminin resmi lansmanı yapıldı.

2011       Aile şirketi RÖDER HTS HÖCKER GmbH dünya genelinde 32 ülkede küresel olarak temsil ediliyor. Şirket, 42.000 m2’lik mevcut üretim tesisinin yanında 22.000 m2’lik bir alan aldığını duyurdu, bu yeni alan ilerideki büyümeler için yeterli ek alanı sağlayacak. İlk safha, 2.600 m2’lik modern bir PVC örtü üreten tesisin inşa edilmesiyle Ekim 2011’de tamamlanacak şekilde düzenlendi.